top of page
Фото автораAleksa Torri

Чи реально створити більше контенту з меншими витратами завдяки ШІ? Ідеальне рішення чи велике розчарування?

Ідея автоматизованого створення контенту за допомогою штучного інтелекту (ШІ) може здатися ідеальним рішенням для дистанційного обслуговування клієнтів, особливо з огляду на можливість зниження витрат і збільшення продуктивності. Проте реальність використання ШІ для генерації якісного контенту на основі існуючих фотографій значно складніша. Мій досвід показує, що зробити таку генерацію з фото/мокапів продуктів не завжди можливо, і я постійно експериментую, аби краще розуміти межі можливостей цього інструменту.


Дослідження та Тестування

Я майже щодня працюю з різними типами об’єктів і фотографій, щоб перевірити, як штучний інтелект вписує предмети в свої зображення та наскільки цей процес може бути адаптований до реальних потреб.

Спершу я тестувала генерацію на своїх власних ізольованих зображеннях, що здебільшого давало хороші результати. Однак, навіть з якісним вихідним фото, ШІ часом не вдається коректно сгнерувати сцену, особливо якщо йдеться про об’єкти зі світлими кольорами чи специфічними світло-тіньовими переходами, або ж не "зрозумілими" для ші формами та об'ємами

Модель конструктору. Так і не вдалося вписати ні в інтер'єрну сцену, ні сгенерувати просто фон. В усіх варіація Ші домальовував зайві деталі.

Виклики з Існуючими Фотографіями

Часто замовники прагнуть зменшити витрати на створення контенту, сподіваючись використати вже наявні фотографії. Та попри поширену думку, що «ШІ все зробить за людину», цей підхід виявляється значно складнішим, ніж може здаватися. Щоб протестувати можливість генерації з існуючих фото, я переглянула десятки онлайн-магазинів у пошуках якісних знімків продуктів, придатних для створення нового контенту. На жаль, більшість фото виявилися малопридатними: навіть якщо вони могли б слугувати базою для генерації, отриманий результат виглядав максимально штучно і "прифотошоплено" (у найгіршому значенні) у зображення, без гармонійного поєднання.

Білі/світлі обє'єкти часто не вписуються по яркості в зображення, а також ші досить часто додає зайвих деталей і змінює властивості об'єкта

Проблеми з Мокапами та Простими Об'єктами

Я також експериментувала з використанням мокапів із маркетплейсів для створення генерацій із простими об'єктами, таких як упаковка чаю, наприклад.

Здавалося логічним, що цей метод мав би спрацювати, але жоден із багатогодинних тестів так і не дав бажаного результату.

Штучний інтелект, який зазвичай чудово працює з об’ємами і світлом, не зміг коректно вписати мокапи у фінальне зображення не тільки за об'ємом чи напрямом світла, а й за фізичними властивостями - розміром, чи положенням у просторі.


Мокапи пачок чаю взяті із маркетплейсів. Із десятків спроб ледь вдалося отримати 2 більш менш нормальних зображення, які довелося сильно ретушувати

Більш того, ШІ часто має проблеми з прямокутними формами, намагаючись додати до них зайві деталі, що часто спотворює результат, абоунеможливлює вписати реальний об'єкт на ретуші.


Досить часта проблема - зміна меж об'єкту або додавання зайвих деталей

Для чистоти експерименту, а також щоб упевнитися у здогадках можливої проблеми з мокапами, Я їх редагувала, перемальовуючи світло-тіньовий малюнок вручну. Це також не дало значного покращення. Результат залишався незадовільним, а об’єкти виглядали навіть не штуно, а взагалі відірвано.


Підсумовуючи, можу сказати, що далеко не з усіх наявних фото можна створити якісне зображення за допомогою ШІ. Використання цієї технології як професійного інструменту для контент-генерації потребує значної підготовки, ретуші та, часто, якісних фотографій, або навіть спеціально створених для інтеграції з ШІ. На жаль, далеко не всі фотографії і не всі продукти підходять для цього процесу. Сподіваюся, цей проект дасть чітке уявлення про реальні можливості та обмеження генерації контенту за допомогою штучного інтелекту.


Одне із отриманих зображень на основі мокапу, на якому довелося вклеїти мокап у сгенероване зображення і повністю відмалювати світло-тіньовий малюнок на об'єкті

Одне із отриманих зображень на основі мокапу, на якому довелося вклеїти мокап у сгенероване зображення і повністю відмалювати світло-тіньовий малюнок на об'єкті

Hozzászólások


bottom of page